Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες των πανελλαδικών εξετάσεων

Ο νέος Διευθυντής Βασίλης Σιτράς, ο απερχόμενος Ιωάννης Φάκας και ο σύλλογος διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Πλατυκάμπου συγχαίρουν και εύχονται καλές σπουδές σε όλους τους απόφοιτους του σχολικού έτους 2022-2023 αλλά και παλαιότερων σχολικών ετών που εισήχθησαν σε σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης για το 2023. Ελπίζουμε όλοι οι πρώην μαθητές μας να είναι ευχαριστημένοι με την επιλογή τους και τις προοπτικές που τους ανοίγονται, έχοντας αφήσει το σχολείο μας με καλές αναμνήσεις.

Ευχόμαστε επίσης και στους υπόλοιπους μαθητές μας που δεν κατάφεραν να εισαχθούν σε κάποια σχολή καλές επιλογές στη ζωή τους ή και κουράγιο αν θελήσουν να ξαναπροσπαθήσουν. Και στις δύο κατηγορίες μαθητών πάντως θυμίζουμε ότι η τωρινή φάση δεν είναι παρά ένα μικρό αλλά σημαντικό σκαλοπάτι της ζωής τους.

Καλή τύχη σε όλους!