Χριστούγεννα 2023 στο Λύκειο Πλατυκάμπου

Τα μαθήματα έληξαν για τις γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023 με γιορτινό τρόπο. Οι μαθητές διοργάνωσαν μία μικρή εκδήλωση στην οποία τραγούδησαν τα κάλαντα και άλλα χριστουγεννιάτικα τραγούδια. Προβλήθηκαν βίντεο κλιπ με μηνύματα στο πνεύμα των εορτών και μία παραγωγή του βρεττανού σκηνοθέτη Danny Boyle με τίτλο ‘Alternativity’ και θέμα μία χριστουγεννιάτικη γιορτή παιγμένη από Παλαιστίνιους στην Βηθλεέμ δίπλα στο τείχος που τους χωρίζει από το Ισραήλ. Ο σύλλογος καθηγητών κέρασε τους μαθητές μελομακάρονα και κουραμπιέδες και αντάλλαξε μαζί τους ευχές για τα Χριστούγεννα.

Ευχόμαστε σε όλους, μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικούς καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία προσωπική και οικογενειακή